If all you do is compare the food you get to the dollars you spend then yes, it is worth it. However, when you start looking at it based on what you would normally order if you were paying cash, the savings tend to disappear. It is much like that 5 gallon bucket of mayo you get at Sam's. If you use it all you will save money. But, if you start using mayo on stuff you normally would not, or throw any of it away, you will not. The only way to know for sure is to calculate the price what you would normally order and compare it too the cost of the plan.
Register on WDWMAGIC. This sidebar will go away, and you'll see fewer ads.